Uudised

traumakoolitus

Regionaalhaigla 2024. aasta koolituskalendrist leiab „Stop the bleed“ koolitused

Koolituse eesmärgiks on edastada teadmised ja oskused, et nii meditsiinilise taustaga kui ka mittemeditsiinilise taustaga isikud oskaksid kriisi sündmuskohal peatada eluohtliku verejooksu enne esmareageerijate (kiirabi, PPA) saabumist.

Loe lähemalt
Mornamadin

"Morna madin" pani eri asutuste koostöö proovile

4. oktoobril  korraldas Regionaalhaigla masskannatanutega sündmuse õppuse „Morna madin“. Õppusel mängiti läbi suure hulga kannatanutega kriitiline olukord, kaasatud oli Regionaalhaigla kiirabikeskus, Häirekeskus, PPA, Päästeamet, Tallinna Kiirabi, Pärnu Haigla, Ameerika Suursaatkond, Elron ja Eesti Raudtee.

Loe lähemalt
Dr Marit Märk

Regionaalhaigla EMO juhiks saab dr Marit Märk

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhi ametipostil alustab 1. septembrist dr Marit Märk.

Loe lähemalt
dr Novak

Regionaalhaigla EMO toimepidavus on tagatud nii kriisideks kui igapäevatööks

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novaku sõnul oli eile erakordselt suure töökoormusega päev ja samas ei olnud tegu kriitilise olukorraga ega kriisiga. Ohtu teenuse toimepidavusele polnud eile kordagi, kõik kiireloomulised patsiendid said vastava abi ja ükski kiirabi patsient teenindamata ei jäänud. Kriitiliste olukordade jaoks on haiglal vastavad tegevuskavad, eile ei olnud nende käivitamiseks alust. Üks samm selliste olukordade ennetamise suunas võiks olla Tallinna tervishoiuasutuste piirkondlik juhtimine.

Loe lähemalt
dr Seimar

Grand man 2023 – põletusravi eestvedaja dr Ain Seimar

Aplaus ei taha lõppeda… Inimesed Regionaalhaigla suures saalis on püsti tõusnud, et plaksutada ja austust avaldada haigla kõige auväärsema tiitli grand man kandjale, kelleks on põletusravi edendamisele pühendunud dr Ain Seimar.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla, Tanel Lepik

Dr Tanel Lepik: suurimad suvised ohud on lõõskav päike, muruniiduk ja batuut

Erakorralise meditsiini arst Tanel Lepik tõi “Terevisioonis” välja levinuimad suvised ohud, milleks on alkoholijoobes randa magama jäämine, muruniidukiga üle jala sõitmine ning batuudil mitmekesi koos hüppamine. Tema sõnul ei tohi kuuma ilmaga kella 11-16 vahel lõõskava päikese kätte minna.

Loe lähemalt
Punase trauma alarmi aktiveerimise kriteeriumid

Punase trauma alarmi aktiveerimise kriteeriumid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla traumaravi arendus- ja kvaliteedikomitee koosseis uuendas Punase trauma alarmi aktiveerimise kriteeriumeid.  

Loe lähemalt
erakorraline meditsiin

Tule ja õpi Regionaalhaigla fuajees esmaabivõtteid!

Esmaspäeval, 27. mail tähistatakse ülemaailmselt Erakorralise meditsiini päeva, mis seekord juhib tähelepanu kliimamuutustele ja sellest tulenevatele terviseriskidele. 27. mail kell 9-12.00 saab Regionaalhaigla meditsiinilinnakus õppida arstidelt ja õdedelt olulisi esmaabivõtteid.

Loe lähemalt
kevadtorm

Täna toimub Kevadtormi raames välihaigla õppus

Täna toimub Paikusel välihaigla EMT-2 (Emergency medical team type 2) õppus. Õppuse käigus harjutatakse patsientide voo käsitlemist koostöös Kaitseväega.

Loe lähemalt
dr Sten Saar

Dr Sten Saar: väga tõsiseid traumasid saab lihtsal moel ennetada

Kirurg Sten Saar rääkis "Terevisioonis", et kõige sagedasemad traumad suvel on kõrgustest kukkumine, liiklustraumad ja noavigastused. Kõiki neid õnnetusi saab aga väga lihtsa vaevaga ennetada. Tema sõnul on vaja kanda õiget turvavarustust, alkoholi tarvitada mõõdukalt ning autoga sõites piirkiirust mitte ületada.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla traumakoolitus dr Talvingu juhendamisel

Prof Peep Talving koolitas Ukraina traumakirurge

Regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse juhataja prof Peep Talving koolitas koos USA kolleegidega Varssavis Ukraina sõjaväekirurge.

Loe lähemalt
dr Severin Puss

Dr Severin Puss: meditsiinikopteri pardal

Regionaalhaigla anestesioloog-vanemarst dr Severin Puss käis Tartu Kiirabi podcastis "Deltakutse" rääkimas meditsiinilendudest. Podcastis leiate vastused: millised on meditsiinilendude tüübid, kuidas toimub meditsiinilend ja milliseid patsiente transporditakse helikopteriga? Podcasti saate kuulata SIIT.

Loe lähemalt
tervisekassa mürgistusennetus

Mürgistusennetusnädala keskmes on taimekaitsevahenditega seotud mürgistusohud

18. märtsil algab rahvusvaheline mürgistusennetusnädal, mille raames kutsub Terviseameti Mürgistusteabekeskus pöörama tähelepanu ohtudele, mis kaasnevad kevadeti erinevate taimekaitse- ja putukatõrjevahendite kasutamisega. Mürgistuseksperdid jagavad soovitusi kemikaalimürgistuste vältimiseks ja ka nõuandeid esmaabiks.

Loe lähemalt
täisveri, trauma

Regionaalhaigla hakkas eluohtliku verejooksu raviks kasutama täisverd

Esmakordselt Eestis võeti Regionaalhaiglas rohke verekaotuse ravimisel kasutusele uue kvaliteediga täisveri, mille doosid paiknevad haiglas EMO reanimatsioonisaali juures, reanimobiilide külmikus ning verepangas intensiivides ja operatsioonitubades kasutamiseks.

Loe lähemalt
peatage verejooks

Regionaalhaigla 2024. aasta koolituskalendrist leiab „Stop the bleed“ koolitused

Koolituse eesmärgiks on edastada teadmised ja oskused, et nii meditsiinilise taustaga kui ka mittemeditsiinilise taustaga isikud oskaksid kriisi sündmuskohal peatada eluohtliku verejooksu enne esmareageerijate (kiirabi, PPA) saabumist.

Loe lähemalt
Dr Jefimova traumakeskus

Millised talvised vigastused kõige enam EMO-sse toovad?

Talvised ilmad ahvatlevad aktiivselt sportima ning talvemõnusid nautima. Uurisime Regionaalhaigla traumakeskuse arstidelt, milliste vigastuste tõttu pöördutakse kõige enam erakorralise meditsiini osakonda ning kuidas talviseid vigastusi vältida. Kuula ka samal teemal podcasti, kus meie tohter Nele Juntson annab väga häid praktilisi soovitusi, kuidas talvel kukkumisest hoiduda ning millal on hädavajalik pöörduda EMO-sse.

Loe lähemalt
talvised traumad, emo

Ettevaatust! Väljas valitseb suur libeduseoht!

Enne kodust väljumist soovitame kaaluda, kas õueminek on põhjendatud ning veenduda, kas teed on puhtad. Kaasa tuleks võtta täis laetud akuga mobiiltelefon, et vajadusel abi kutsuda. 

Loe lähemalt
prof Peep Talving

Prof Peep Talving saates "Vikerhommik": erakorraline arstiabi on Eestis erakordselt kättesaadav

Saatejuhid Margit Kilumets ja Janek Luts vestlevad saates "Vikerhommik" prof Peep Talvinguga erakorralise arstiabi kättesaadavusest Eestis.

Loe lähemalt
õppus

Septembris toimus taas MEDEVAC õppus

22. septembril toimus taas Ameerika Ühendriikide maaväe ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös MEDEVAC õppus, mille käigus harjutatakse patsientide transporti ja kannatanutele meditsiinilise abi andmist.

Loe lähemalt
trauma, suurõppus, masskannatanud

Kas suurõnnetuseks saab olla valmis? 

Milline on Eesti tervishoiusüsteemi valmisolek suurõnnetuse korral? Vestlusringis avaldasid arvamust Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juht dr Sander Poks, Pärnu Haigla operatiiv- ja intensiivraviteenistuse juhataja dr Kaire Pakkonen, Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Lilian Lääts ja kriisikoordinaator Mari Kolga.

Loe lähemalt
dr Novak

Regionaalhaigla soovitab pühade ajal oma tervist hoida

Regionaalhaigla paneb inimestele südamele, et ka puhkepäevadel tasub teha tervist toetavaid valikuid. EMO kogemus näitab, et jaanipäeva ajal nihkub koormus eelkõige öisele ajale, abi vajatakse põletustraumade ja haavadega, samuti tuuakse kiirabiga tavapärasest enam alkoholimürgitusega patsiente. Pühadele järgnevatel päevadel suureneb erakorralist arstiabi vajajate arv.

Loe lähemalt
märgates inimest

Punased pusad ehk „Märgates inimest“ teemapäev 6. juunil

Regionaalhaigla ühineb esmakordselt rahvusvahelise liikumisega "What Matters To You", mille raames tähistame 6. juunil patsiendipäeva „Märgates inimest“. "What Matters To You" liikumine ja teemapäev on alguse saanud Norrast ning nüüdseks tähistavad seda iga aasta 6. juunil haiglad rohkem kui 50 riigis. Iga inimene on erinev, oma soovide ja vajadustega ning haiglas ei ole sageli aega töökaaslasi ja patsiente päriselt kuulata.

Loe lähemalt
rattaliiklus

Kuus soovitust jalgrattaga ohutuks liiklemiseks

Politsei- ja Piirivalveameti piirkonnapolitseinik Tiia Nilp jagab 6 olulist soovitust kuidas jalgrattaga liikluses ohutult sõita! 

Loe lähemalt
Milline näeb välja EMO meditsiiniõe tööpäev

Triaažiõde Maarika Lõhmussaar räägib "Terevisioonis" EMO meditsiiniõe tööpäevast

Tervisekassa on hakanud rahastama täiendava triaažiõe valmisoleku tasu ja haigla valveringi, mis võimaldab patsiente kiiremini aidata. Milline näeb välja erakorralise meditsiini osakonnas töötava õe tavaline tööpäev, räägib EMO triaažiõde Maarika Lõhmussaare.

Loe lähemalt
EMO konverents

EMO konverentsil oli fookuses masskannatanute situatsiooni eri juhtumid erakorralises meditsiinis

Erakorralise meditsiini spetsialistid nii Eestist kui ka välismaalt kogunevad homme Regionaalhaigla EMO konverentsil Swissôtel Tallinn konverentsikeskuses, fookuses on masskannatanute situatsiooni lahendamine, rasked traumad ja kriitilises seisundis patsiendid.

Loe lähemalt
dr Vahi

Dr Vahur Metsna ja dr Paul Sander Vahi räägivad saates "Tervist" ortopeedide tööst

Saatesarja "Tervist" saatejuht Katrin Viirpalu külastas Regionaalhaiglat, et mõista Eesti inimeste küsimusi ning muresid, millega arsti poole pöördutakse. Koostöös spetsialistidega avatakse erinevate tervisemurede olemust, otsitakse vastuseid ja kummutatakse ka väärarusaamu. 

Loe lähemalt
reanimobiil, kiirabi

Regionaalhaigla soetas uue reanimobiili ja kuus uut kiirabiautot

Regionaalhaigla soetas riigihankega uue reanimobiili ja kuus uut kiirabiautot – uute autodega osutatakse kiirabiteenust Haapsalu, Kohila, Rapla ja Keila tugipunktides. Uued alarmsõidukid, Mercedes Benz Sprinter väikebussid, ehitas eriotstarbeliseks ümber firma Silwi Autoehituse AS.

Loe lähemalt
traumakeskus, kiirabi, õppus

4. mail toimus Pääskülas suurejooneline traumapäev

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Kiirabikeskus korraldas neljapäeval, 4. mail Pääsküla rongijaamas traumapäeva „Pääsküla Express“, kus harjutati koostööpartneritega ühiselt reageerimist raudteel juhtunud suurõnnetusele ning lahendati üksiksimulatsioone.

Loe lähemalt
Stop the bleed koolitus

Kuidas peatada eluohtlikku verejooksu kriisiolukorras?

Eestis on alates 2022. aasta lõpust kättesaadav väga praktiline koolitus, mis õpetab efektiivselt eluohtlikke verejookse peatama olukordades, mis nõuavad kiiret, oskuslikku ning elupäästvat tegutsemist.

Loe lähemalt
mürgistus

Mürgistusennetusnädal keskendub tänavu taimemürgistuste ennetamisele

20. märtsil algava mürgistusennetusnädala fookuses on taimemürgistused ja nende vältimine. Kõik mürgistused on ennetatavad ja mürgistusteabekeskuse spetsialistid jagavad ennetusnädalal soovitusi mürgistuste vältimiseks.

Loe lähemalt
Erakorraline meditsiin, traumakeskus, Regionaalhaigla

Erakorraline meditsiin pakub põnevust ja vaheldust

Äsja residentuuri lõpetanud ja täiskohaga Regionaalhaigla erakorralise meditsiini arstina jätkav Tanel Lepik tõdeb, et erakorralise meditsiini osakond pakub rohkelt põnevust ja vaheldust: hommikul tööle minnes ei tea kunagi ette, millised patsiendid ja väljakutsed ees ootavad.

Loe lähemalt
Traumakeskus_Teras

Roland Martin Teras: ka lihtsates tingimustes saab arstina palju ära teha

Viimast aastat residentuuris õppiv üldkirurg Roland Martin Teras on Keenias missioonidel käies õppinud, et ka väga lihtsates tingimustes, kus pole uhkeid hooneid ega moodsat aparatuuri, saab arstina väga palju ära teha – tuleb vaid olla leidlik ja ettevõtlik.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla ajakiri

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja värske number

2023. aasta esimeses Regionaalhaigla ajakirjanumbris on lugejale mitu üllatust. Ajakiri on senisest mahukam ja uuel loodussõbralikul trükipaberil.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

23. detsembrist kehtib Regionaalhaiglas taas patsientide külastuskeeld

Seoses ägedate hingamisteede viirusinfektsioonide haigestumise kasvuga Eestis, ning vajadusega tõhustada patsientide ja töötajate nakkusohutust, ke

Loe lähemalt
Operatsioon

Imeline pääsemine surmasuust: mees astus kassiiri kaitseks välja, sai südamesse pussitada, kuid jäi tänu arstidele ellu

Kahe teismelise lapse isa, ettevõtja Peeter (45) astus turvamehe puudumisel ise Selveris müüja kaitseks välja.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Со 2 декабря снова разрешено посещение пациентов

С пятницы, 2 декабря, отменяется запрет на посещение, и находящихся на лечении в Региональной больнице пациентов снова можно навещать в обычном режиме. 

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

2. detsembrist tohib taas patsiente külastada

Alates reedest, 2. detsembrist lõppes patsientide külastuskeeld ning Regionaalhaiglas haiglaravil viibivaid patsiente võib taas tavapärases korras külastada.

Loe lähemalt
Maag Grupp

AS Maag Grupi teaduspreemia pälvis dr Sten Saar

20. oktoobril toimunud Regionaalhaigla IV teadus- ja arenduskonverentsil anti esmakordselt üle AS Maag Grupi teaduspreemia, millega tunnustatakse Regionaalhaigla töötajat, kes on andnud olulise panuse ennetuse, diagnostika, ravi ja taastusravi teadmise arendamisesse ja rakendamisesse, tagamaks patsientide parim võimalik ravi. Esimese AS Maag Grupi teaduspreemia pälvis traumakirurg dr Sten Saar – palju õnne!

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

30. septembrist kehtib Regionaalhaiglas taas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-19 nakkusfooni pideva tõusuga Eestis kehtestab Regionaalhaigla alates reedest, 30. septembrist, haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi, palume pakile korrektselt märkida patsiendi nimi ning osakond.

Loe lähemalt
Sõnapilv

Regionaalhaigla küsis uuel meetodil patsienditagasisidet

Regionaalhaigla viis esimese Eesti haiglana läbi suuremahulise veebipõhise patsientide teenuskogemuse küsitluse (PREM-Patient Reported Experience Measure) eesmärgiga testida uue meetodi tulemuslikkust ning muuta patsiendikogemust paremaks.

Loe lähemalt
Ratas liikluses

Autojuht, märka ratturit! Kuidas panustada autojuhina ratturi ohutusse?

Eestis on jalgrattaga liiklemise hooaeg tänu ilusatele suve- ja soojadele sügisilmadele igal aastal pikenemas. Transpordiameti küsitlusuuringu kohaselt kasutatakse jalgratast enim ajaviiteks ning pea pooled vastanutest ka transpordivahendina. Jalgratas on populaarne sportimisvahend.

Loe lähemalt
Rain Tulp

Õnnesärgis sündinud. Rattur jäi imekombel ellu, kui auto talle treeningul ette sõitis

Ettevõtja Rain Tulp nimetab 10. augustit enda teiseks sünnipäevaks, kuna sel päeval õnnestus arstidel ta ülirasketest vigastusest olenemata päästa.

Loe lähemalt
Vassili Novak

Doktor Novak Õhtulehele: „Elektritõukerattaga näoli kukkunud poiss kaotas kolm esihammast.“

Elektriliste tõukeratastega kukkumist nimetab doktor Vassili Novak lausa moodsaks epideemiaks. „Meil on iga päev keskmiselt kolm patsienti, kes vajavad ravi elektritõukerattaga saadud trauma tõttu,“ tõdeb ta.

Loe lähemalt
Verekeskus Meloni keskuses

Verekeskuse kauaoodatud ümberehitus algab

Ädala tänava verekeskuses on tunda uute aegade ärevust: seal, kus varem sagisid doonorid, kõmiseb nüüd tühjus, ja kolimiseks valmistutakse ka teistes ruumides. Hoone ja selle asukate lähiaastate saatuses aitab selgusele jõuda verekeskuse juhataja Ave Lellep. 

Loe lähemalt
Sten Saar

Sten Saar: õige treening toob tulemused üllatavalt kiiresti

Regionaalhaigla preemia 2021. aastal ajakirjas Eesti Arst avaldatud parima artikli eest pälvis tänavu Sten Saare ja kaasautorite „Traumameeskonna rakendamine Eesti suurimas traumakeskuses: 1029 aktivatsioonijuhu analüüs“. Võidutöö põhiautori sõnul näitas uuring selgelt, et õige treening ja arendused toovad häid tulemusi üllatavalt kiiresti.  

Loe lähemalt
Pildil on regionaalhaigla

2. juunist on patsientide külastamine taas lubatud

Alates 2. juunist on Regionaalhaiglas taas lubatud haiglas viibivate patsientide külastamine. 

Loe lähemalt
Pildil on doonor

20. maist on Ädala verekeskus doonoritele suletud

Aadressil Ädala 2 asuv Regionaalhaigla verekeskus läheb täielikule rekonstrueerimisele ja on sellega seoses doonoritele järgnevad aastad suletud. Alates juunist oodatakse nii täisvere kui afereesi doonoreid verd loovutama aadressil Estonia pst 1, Meloni kaubamaja 1. korrusele.

Loe lähemalt
Pildil meditsiinilised maskid

Regionaalhaigla avalikel aladel kehtib maskikandmise nõue

Regionaalhaigla avalikel aladel (nt fuajee, koridorid, osakondade üldalad) kehtib endiselt maskikandmise nõue, et säilitada ohutu ravi- ja töökeskk

Loe lähemalt
Ukraina sõjapõgenike tervisekontrolli punkt

Regionaalhaigla panustab Ukraina sõjapõgenike tervisekontrolli

10. märtsil avas Regionaalhaigla Hiiu korpuses (Hiiu 44, Tallinn) Ukraina sõjapõgenikele üldise tervisekontrolli punkti. Tervisekontrolli punkt töötab teisipäevast reedeni kell 12.00–16.00.

Loe lähemalt
trauma

Lähinädalatel jõuavad Eesti haiglatesse ravile Ukrainas haavata saanud

Lähinädalatel peaksid Eesti haiglatesse jõudma ravile Ukrainas haavata saanud inimesed. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, kuidas on haiglad nende vastuvõtmiseks valmistunud ning millist meditsiiniabi veel saab Eesti Ukrainale anda.

Loe lähemalt
traumakeskus, ukraina, sõjavigastused

Regionaalhaigla võtab vajadusel vastu sõjavigastatuid Ukrainast

Regionaalhaigla traumakeskus on vajadusel valmis vastu võtma ja ravima sõjavigastustega kannatanuid Ukrainast.

Loe lähemalt
intensiivravi

Regionaalhaiglas testitakse Double Roboticsi suhtlusroboteid

Alates 24. jaanuarist on Regionaalhaiglas proovikasutusel kaks Double Roboticsi suhtlusrobotit, mis võimaldavad eeskätt patsientide kaugsuhtlust koduste-lähedastega. Suhtlusroboteid testitakse Regionaalhaigla II intensiivravi osakonnas ja hematoloogiakeskuses.

Loe lähemalt
reanimobiil, regionaalhaigla

Vigastuste tõttu vajati 2020. a vähem arstiabi, kuid vigastussurmade arv kasvas järsult

Tervise Arengu Instituudi (TAI) värskelt avaldatud kokkuvõttest „Vanemaealiste vigastused 2016-2020“ selgub, et vaatamata väiksemale vigastusjuhtude arvule 2020. aastal oli see aasta silmatorkav suure vigastussurmade arvu poolest. Vanemaealiste suremuskordaja vigastuste tõttu tõusis võrreldes 2019. aastaga lausa 50% võrra.

Loe lähemalt
Dr Seimar

Mida saab koduste vahenditega põletuste korral ära teha?

Eesti ainukesse põletusravi osakonda Regionaalhaiglas jõuavad kõige raskemas seisus olevad patsiendid. Dr Ain Seimar näitab ette, mida saab põletuste korral ära teha koduste vahenditega.

Loe lähemalt
Tervist, EMO

Dr Kristiina Põld räägib saates "Tervist!" tööst erakorralise meditsiini osakonnas

Dr Kristiina Põld räägib uues saatesarjas "Tervist" tööst erakorralise meditsiiniosakonnas ning annab nõu, millal tuleks pöörduda EMO-sse ja millal perearsti juurde.

Loe lähemalt
dr Trudnikov

Dr Andre Trudnikov: raske töö tipphaiglas liidab meeskonna

Jaanuaris COVID-kriisi keskmes kirurgiakliiniku juhina tööd alustanud dr Andre Tudnikov peab tulemusliku koostöö aluseks meeskonna ühtsust.

Loe lähemalt
silmakirurgia keskus

Silmakirurgia keskus laiendab märgatavalt silmaravivõimalusi

Oktoobrist alustas tegevust Regionaalhaigla silmakirurgia keskus aadressil Katusepapi 6 ning seetõttu on silmahaiguste diagnostika- ja ravivõimalused märkimisväärselt laienenud. Regionaalhaigla raviteenuste hulka on lisandunud erinevate silmaoperatsioonide ja sealhulgas haigekassa poolt rahastatavate katarakti operatsioonide võimekus. Keskuse tööd tutvustab silmakirurgia keskuse juht dr Kai Noor.

Loe lähemalt
Dr Erikson "Ringvaates"

Dr Kristo Erikson "Ringvaates": "Praegusel hetkel on näha, et antud COVID-haiguse laine tuleb pikem ja raskem."

Arstid peavad õige pea rakendama karmi triaaži. Regionaalhaigla intensiivravi keskuse juhataja dr Kristo Erikson rääkis "Ringvaates", millal jõutakse olukorda, kus ravile pääsevad vaid need, kellel on kõige suurem elulootus.

Loe lähemalt
president Karise pöördumine

President Alar Karise pöördumine

22. oktoobril kohtus Vabariigi President Alar Karis Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimehe Agris Peedu, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Perensi, Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Arkadi Popovi, ja Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Tarmo Bakleriga. Edastame Presidendi avalduse pärast kohtumist nelja haigla juhiga.

Loe lähemalt
Dr Jefimova

EMO ülemarst Natalia Jefimova Pealinnale: kuna suurel kiirusel väga tihti kukutakse näoli, siis on levinud näopiirkonna lahtised haavad ja peapõrutused

Võrreldes eelmise aastaga on sel hooajal tõukerattaga toimunud õnnetuste arv kasvanud pea kolm korda. Kuna tõuksiga kukkudes läheb raskuskese ette, on kõige tüüpilisem vigastus rangluumurd. Ent erakorralisse jõuavad erakorralisse jõuab ka patsiente, kes on tõuksilt kukkudes enda ülakeha vigastanud raskemalt. 

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

22. oktoobrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Regionaalhaigla alates reedest, 22. oktoobrist, haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi, palume pakile korrektselt märkida patsiendi nimi ning osakond.

Loe lähemalt
silmakirurgia keskus

Regionaalhaiglas alustas tööd silmakirurgia keskus

1. oktoobril 2021 alustas Regionaalhaiglas oftalmoloogiliste teenuste osutamisega uus kirurgiakliiniku struktuuriüksus – silmakirurgia keskus, mida asus juhtima tunnustatud kirurg-oftalmoloog dr Kai Noor.

Loe lähemalt
EMO

15. oktoobril toimub erakorralise meditsiini konverents

Erakoralise meditsiini konverents toimub reedel, 15. oktoobril 2021 kell 10.00-17.00. Konverents toimub virtuaalselt, kuid piiratud arv osalejatel on võimalus osaleda kohapeal T1 Mall of Tallinnas (Peterburi tee 2, Tallinna).

Loe lähemalt
traumakeskus, läbivad kõhuvigastused

Põhja-Euroopa traumakeskustes on läbivate kõhuvigastuste käsitlus kõrgel tasemel

Rahvusvahelise mitmekeskuselise uuringu tulemusel on ilmunud ingliskeelne artikkel "Selective non-operative management of penetrating abdominal injuries at Northern European trauma centers: the NordiPen Study". Kõnesolevas artiklis vaadeldakse kõhupiirkonna noa- ja laskevigastuste käsitluse tulemeid ja standardeid. Uuring näitab, et Põhja-Euroopa traumakeskused (sealhulgas ka Regionaalhaigla) on läbivate kõhuvigastuste selektiivsel mitte-operatiivsel käsitlemisel kõrgel tasemel. Uuringut juhtisid Regionaalhaigla arstid – juhtivad uurijad olid dr Sten Saar erakorralise kirurgia keskusest ja prof Peep Talving juhatusest.

Loe lähemalt
trauma

Regionaalhaiglasse hospitaliseeritud patsientide demograafiline profiil ja tulemid on sarnased Skandinaavia traumakeskustega

Ajakirjas Eesti Arst on ilmunud Regionaalhaigla arstide kirjutatud artikkel "Traumameeskonna rakendamine Eesti suurimas traumakeskuses: 1029 aktiva

Loe lähemalt
Dr Jefimova

Dr Natalia Jefimova: Iga päev pöördub Regionaalhaigla EMO-sse 2–5 tõukerattaga kukkunud inimest

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on kiirabi pidanud tänavu elektritõukerattaga õnnetusse sattunud inimestele abi andma ligikaudu 180 korral. “Joobe kohta meil andmeid ei ole, kiirabi etapil joovet ei määrata,” ütles Adlas. Haiglate EMO-osakondade töötajatele ja politseile on aga selge, et tihti on probleemiks just alkoholijoove.

Loe lähemalt
kiirabi

Jaapani suursaadik külastas Regionaalhaigla kiirabikeskust

10. augustil külastas suursaadik Hajime Kitaoka Tallinnas asuvat Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskust. Suursaadikut saatis dr Hiroshi Takenaka, kes on teadlane ja arst. Suursaadiku visiidi eesmärk oli tutvuda kohapeal e-kiirabiga, mis on kõige kaasaegsem erakorralise meditsiini süsteem. Eesti töötas süsteemi välja ja võttis selle kasutusele 2014. aastal. Suursaadikut ja dr Takenakat tervitasid keskuse juht ja Eesti Kiirabi Liidu juhtuse liige dr Lilian Lääts, kes tutvustas neile keskust.

Loe lähemalt
maskid

4. augustist kehtib haigla üldaladel taas maskikandmise nõue

Alates 4. augustist kehtib Regionaalhaigla avalikel aladel (nt fuajee, koridorid, osakondade üldalad) taas maskikandmise nõue, et säilitada ohutu ravi- ja töökeskkond nii patsientidele kui töötajatele.

Loe lähemalt
kiiver, trauma, regionaalhaigla

Kiiver vähendab õnnetuse korral jalgratturi raskeid peaaju vigastusi 88%

Uuringute andmetel aitab kiiver kukkumise või kokkupõrke korral ära hoida tõsiseid peaaju vigastusi ning surmajuhtumeid. Kiivri kasutamine jalgrattaõnnetuse korral on seotud väiksema hospitaliseerimise sagedusega ehk õnnetuses kiivrit mitte kandnud patsientidel on raskemad peaajuvigastused ning suurem tõenäosus sattuda intensiivraviosakonda. 

Loe lähemalt
verekeskus, vereloovutus

Traumapatsiendid vajavad verd

Regionaalhaigla verekeskus paneb kõigile südamele ka suvekuudel verd loovutada. Juba esimeste soojade ilmadega on verevarud langenud kriitilise piirini.

Loe lähemalt
regionaalhaigla, traumakeskus

Kuidas end kuumade ilmadega kaitsta?

Erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Natalia Jefimova annab nõu, kuidas end kuuma ilmaga kaitsa.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla EMO on tugevalt ülekoormatud

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond (EMO) on tugevasti ülekoormatud ja palub inimestel kergemate tervisemuredega pöörduda oma perearsti poole. EMO on eelkõige mõeldud erakorraliste tervisemurede lahendamiseks. Tuletame meelde, et perearst peab inimese akuutse tervisemurega vastu võtma samal päeval, mitte-akuutse mure korral 5 tööpäeva jooksul. Koormuse tõttu võivad ooteajad EMO arsti vastuvõtule kergemate kaebustega pikeneda 6 tunnilt 8 tunnile.

Loe lähemalt
erakorraline meditsiin,

Kuidas ennast väiksema tervisemure korral tohterdada?

Regionaalhaigla EMO töötajad panevad inimestele südamele − puhkusele minnes tuleb hoolega ravimikoti sisu üle vaadata, maale sõites kaasa võtta ka igapäevaselt kasutatavad ravimid ja esmaabivahendid. Sageli ei nõua kergemad tervisemured arsti sekkumist, vaid hakkama saab ka ennast kodus ravides.

Loe lähemalt
traumakeskus

Väikesaarte esmase abi andjad lihvisid Regionaalhaigla koolituspäevadel oma oskusi

8.-10. juunil toimusid Varbla Puhkekülas Regionaalhaigla kiirabikeskuse väikesaarte üksuse traditsioonilised koolituspäevad, kus osalesid Kihnu, Ruhnu, Vormsi ja Prangli esmase abi brigaadid. Koolituspäevade põhieesmärk oli lihvida brigaadiliikmete seniseid meditsiinialaseid teadmisi ja oskusi.

Loe lähemalt
Punase trauma raamat, Regionaalhaigla

Ilmunud on "Punase Trauma Raamat"

“Punase Trauma Raamat: Traumahaige esmane hinnang ja käsitlus” on olnud aastakümneid kasutuses Los Angelese suurimas traumakeskuses (Los Angeles County + University of Southern California Medical Center) ja ilmub nüüd prof Talvingu toimetatud versioonis 194-leheküljelise esmatrükina eesti keeles. Käsiraamat annab laialdased baasoskused trauma käsitluseks arstiteaduse üliõpilastele, traumaraviga kokku puutuvatele residentidele ja õendusvaldkonna üliõpilastele.

Loe lähemalt
dr Lääts

Eesti Kiirabi Liidu uueks juhiks valiti dr Lilian Lääts

1. juunil toimunud Eesti Kiirabi Liidu koosolekul valiti liidule uus esimees – Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja-ülemarst dr Lilian Lääts. Aseesimehe kohustusi hakkab täitma Tartu Kiirabi juhataja dr Veronika Reinhard. Senine pikaaegne juhatuse esimees Ago Kõrgvee jätkab juhatuse liikmena.

Loe lähemalt
traumakeskus

Regionaalhaigla roll Põhja-Eesti traumasüsteemi arengus

Tänapäeva ühiskonnas on raske trauma 2–44-aastaste vanuserühmas esmane surmapõhjus, samas on traumasüsteemide murranguline areng viimaste aastakümnete jooksul siiski oluliselt vähendanud traumapatsientide suremust kogu maailmas.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla, põletustrauma

28. mail toimub veebiseminar “Põletustrauma”

Veebiseminari “Põletustrauma” eesmärk on tutvustada põletustraumaga haige esmast käsitlust.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla ajakiri

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja värske number

Arvestatav osa ajakirjanumbrist on seekord pühendatud kvaliteediteemadele ehk teisisõnu otsime koos vastust, milline on see haigla, kuhu tahaksime rahuliku südamega oma lähedased ravile tuua.

Loe lähemalt
patsiendiohutus

Patsiendiohutus nõuab järjepidevat tegutsemist

Igale patsiendile on oluline, et haiglakeskkond oleks talle turvaline, kogu haiglas üheselt mõistetaval patsiendiohutuse süsteemil on turvalisuse tagamisel äärmiselt tähtis roll. Regionaalhaiglas töötab alates märtsist esmakordselt patsiendiohutuse peaspetsialist ning patsiendiohutusele pööratakse järjepidevat tähelepanu.

Loe lähemalt
covid-19 vaktsiin

65-aastaseid ja vanemaid inimesi oodatakse digiregistratuuri kaudu vaktsineerimisele

Sellel nädalavahetusel oodatakse vaktsineerimisele kõiki inimesi, kes on 65-aastased või vanemad. Sobiva vaktsineerija saab inimene esmakordse piloodi kaudu valida üleriigilise digiregistratuuri abil.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla tänab patsiente mõistva suhtumise eest

Regionaalhaigla tänab kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest olukorras, kus tervishoiukriisis oleme pidanud edasi lükkama teie haiglaravi vajavaid plaanilisi uuringuid, tegema muutusi raviplaanides, muutma vastuvõtuaegu  või jätma ootele plaaniliste kirurgilise ravi.

Loe lähemalt
dr Lilian Lääts

Dr Lilian Lääts räägib Eesti Päevalehele tööst Regionaalhaigla kiirabikeskuses

„Ma ei julge loota, et kolmandat lainet ei tule. Koroona on tulnud, et jääda,” ütleb PERH-i kiirabikeskuse juht, Arkadi Popovi mantlipärija Lilian Lääts. PERH-i kiirabikeskuse juht Lilian Lääts (38) veetis vabariigi aastapäeva kiirabiautos. Ta astus arstide toast välja 9.15 ja jõudis tagasi 23.30. Tõi Saaremaalt ära kaks patsienti, seejärel kiirustas Raplasse. Noore enesetapja juurde polnud reanimobiilil enam põhjust sõita…

Loe lähemalt
toitumine, patsiendikool

Kuulake toitumise ja toitmisravi teemalist veebiloengut

Iga amps loeb! Toitumisega seonduv ei jäta kedagi külmaks. Kliinilise toitumise arst-konsultant Hanna-Liis Lepp teeb videos ülevaate, millised küsimused leiavad vastused teisipäeval meie Patsiendikoolis. 

Loe lähemalt
Peetso, patsiendikool, toitumine

Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso kutsub kuulama Patsiendikooli loenguid

Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso selgitab, miks on Patsiendikool ellu kutsutud ja kes on oodatud Patsiendikooli loenguid kuulama. Järgmine veebiloeng toimub juba 2. märtsil teemal "Toitumine ja toitmisravi haiglas ning kodus. Nõuanded ja müüdid". Kõik loengud on huvilistele tasuta ja hiljem ka järelvaadatavad.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Riigipüha eel pöördus Regionaalhaigla traumakeskusesse rekordiliselt 335 patsienti

Vabariigi aastapäeva eel, 23. veebruaril olid teed ja tänavad üle Eesti jäävihma tõttu erakordselt libedad, põhjustades hulgaliselt nii liiklusõnnetusi kui kukkumisi jalakäijate ja rattaga liiklejate seas. Iga kolme-nelja minuti tagant saabus Regionaalhaigla EMOsse uus patsient, kes vajas kukkumise tagajärjel meedikute abi.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Ettevaatust! Väljas valitseb väga suur libeduseoht!

Regionaalhaigla traumakeskusesse saabub praegu iga kolme-nelja minuti tagant uus patsient, kes vajab kukkumise tagajärjel meedikute abi. Vältige võimalusel libedaid teid ning püsige kodus!

Loe lähemalt
COVID-19

EMO juhataja selgitab, miks tuleks hetkel EMOle perearsti vastuvõttu eelistada

«Kuna osa Covid-19 viirusega nakatunutest on asümptomaatilised ja paljud ei kanna korrektselt maski, siis on olemas siiski ka väike oht haigla EMO ooteruumis mitmetunnise ooteaja jooksul Covid-19ga nakatuda,» ütleb Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Natalia Jefimova. Just sel põhjusel tuleks terviseprobleemiga EMOsse pöördumise asemel praeguses olukorras võimalusel hoopis perearstiga kontakteeruda.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

11. veebruaril tähistame 112 päeva

Täna, 11. veebruaril tähistatakse Euroopas #112 päeva, mille eesmärk on teadvustada hädaabinumbrit 112 ja selle õiget kasutamist.

Loe lähemalt
COVID-19 vaktsineerimine

Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja püsielanikud said teise doosi vaktsiini

Eelmisel nädalal külastas haigla ülemarst prof Peep Talving koos kolleegidega kiirabikeskusest ja infektsioonikontrolli talitusest Ruhnu saart, kus tutvus esmase abi töökorraldusega Ruhnu saarel. Ühtlasi said Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja saare püsielanikud teise doosi vaktsiini.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla traumakeskus

Regionaalhaigla traumakeskuse portaalist leiab põhjaliku info traumaravi võimalustest

Regionaalhaigla traumakeskuse portaalist leiab tõenduspõhist infot tänapäevastest traumaravi võimalustest ja meetoditest, taastumisest ja traumade ennetamisest, samuti avaldatakse portaalis regulaarselt uudiseid, traumateemalisi taskuhäälinguid ja intervjuusid ning patsientide paranemise lugusid.

Loe lähemalt
vaktineerimine

Regionaalhaigla vaktsineeris Ruhnu saarel tervishoiutöötajaid ja elanikke

Tervishoiutöötajate vaktsineerimisega liigutakse jõudsalt edasi. Sel nädala toimus vaktsineerimine ka Ruhnu saarel, kus tegutseb Regionaalhaigla kiirabi töös osalev kohalik brigaad, mis tagab nii esmase abi kiire kohale jõudmise kui ka praktiliselt koheselt abivajaja jälgimise kvalifitseeritud arsti poolt telemeditsiini toel. Kokkuleppel Haigekassaga vaktsineeritakse ka kohalikud elanikud, kes seda soovivad. Väikesaari meditsiiniliselt teenindav Põhja–Eesti Regionaalhaigla vaktsineerib kõiki oma töötajaid, kes selleks soovi avaldavad.

Loe lähemalt
dr Novak

Aasta Tohter 2020 tiitel kuulub dr Vassili Novakule

Regionaalhaigla juhatus tunnustas virtuaalsel aastalõpupeol aasta parimaid – välja kuulutati Aasta Tohter, Aasta Kõneisikud, Aasta Tugitöötaja ja Aasta Koostööpartnerid.

Loe lähemalt
Dr Lääts

Kiirabikeskuse ülemarst-keskuse juhatajana alustas tööd dr Lilian Lääts

Lilian Lääts on lõpetanud Tartu Ülikoolis erakorralise meditsiini eriala residentuuri 2011. aastal. Dr Lääts on töötanud Regionaalhaiglas arst-residendina alates 01.09.2007 residentuuri lõpuni ning lisaks üldarstina erakorralise meditsiini osakonnas ja reanimobiiliosakonnas. Alates 01.09.2011 asus Lilian Lääts tööle erakorralise meditsiini arstina ja 01.05.2012 erakorralise meditsiini vanemarstina. Alates 01.05.2017 töötas dr Lääts kiirabikeskuses kiirabiosakonna ülemarst-osakonna juhataja ametikohal.

Loe lähemalt
verekeskus

Vaata õppefilmi "Doonorist patsiendini"

Regionaalhaigla verekeskusel on valminud õppefilm "Doonorist patsiendini", kus selgitatakse kõiki protsesse, mis toimuvad doonoriverega alates verekeskusesse tulekust kuni haiglas vereülekandeni.

Loe lähemalt
Dr Jefimova

Erakorralise meditsiini osakonna ülemarst-juhatajana alustas tööd dr Natalia Jefimova

Natalia Jefimova on lõpetanud Tartu Ülikoolis erakorralise meditsiini eriala residentuuri 2015. aastal. Dr Jefimova on töötanud Regionaalhaiglas erakorralise meditsiini arstina alates 2015. aastast nii  erakorralise meditsiini osakonnas kui ka telemeditsiini üksuses.

Loe lähemalt
intensiivravi

Regionaalhaigla võttis kasutusele suhtlemist toetava rakenduse Communicare ICU

Regionaalhaigla intensiivravi osakondades on nüüdsest kasutusel uus, suhtlemist toetav rakendus Communicare ICU, mis on eeskätt mõeldud nendele patsientidele, kes ei saa mingil põhjusel rääkida ega muul viisil end väljendada, kuid on võimelised iseseisvalt rakendust kasutama. Lisaks patsientidele on rakendusest abi ka nende lähedastele ja patsiendiga suhtlevale personalile.

Loe lähemalt
trauma

Haigla uus alaline komitee võtab fookusesse traumaravi

„Traumakeskus on nagu traumasüsteemi tuksuv süda,“ võrdleb Regionaalhaigla ülemarst ja juhatuse liige dr Peep Talving, kes käivitas äsja Regionaalhaigla traumaravi arendus- ja kvaliteedikomitee (TRAK).

Loe lähemalt
dr Sten Saar

Dr Sten Saar Postimehele: enim elusid saab päästa ennetustööga

Viimastel aastatel satub raske traumaga patsiente haiglasse kõige enam kõrgelt kukkumise tagajärjel. «Kõrgusest kukkumise põhjused on väga erinevad, näiteks alkoholijoobes rõdudelt või akendest kukkumised, kõrgusest allahüppamised suitsiidi eesmärgil, tööõnnetused ehitusel jne,» ütleb Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse üldkirurg Sten Saar.

Loe lähemalt
Arkadi Popov

Rahva lemmikarst Arkadi Popov: arstide kollegiaalsus on tähtis

„Eriolukorra haiglatsaar“ ja „kõige kuulsam eestlane“ on vaid mõni neist hellitusnimedest, mis Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhil Arkadi Popovil (48) õnnestus napilt kahe ja poole kuuga meedias välja teenida. Kolleegid ei imestanud sugugi, et Popovist sai kiiresti rahva lemmikarst – sama heatahtlik ja avatud on ta ka haiglas ning tal on haruldane oskus headusega sihile jõuda.

Loe lähemalt
dr Sten Saar

Residendina maailmakuulsas Groote Schuuri haiglas

Üldkirurg Sten Saar kirjutab oma tööst ja elust Lõuna-Aafrika Vabariigis kuulsas Groote Schuuri haiglas, kus ta lisaks igapäevasele kliinilise tööle osales aktiivselt ka teadustöös. 

Loe lähemalt
dr Saar

Erakorralise kirurgia keskuse üldkirurg dr Sten Saar kaitses doktoritöö

18. septembril kell 14.00 kaitses Regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse üldkirurg dr Sten Saar Tartu Ülikooli Biomeedikumis filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks esitatud väitekirja “Epidemiology of severe injuries in Estonia” (“Raske trauma epidemioloogia Eestis”).

Loe lähemalt
Psühhiaatria polikliinik

Kuidas käituda peale kriisiolukorda sattumist?

Regionaalhaigla kliinilised psühholoogid Marko Neeme ja Eerik Kesküla annavad nõu, mida teha, kui olete üle elanud traumeeriva kriisiolukorra, näiteks on olnud oht kas teie elule või kellegi teise elule. Kriisiolukord ja selle üleelamine on riskifaktoriks posttraumaatilise stressihäire ja läbipõlemissündroomi tekkele, ennetamiseks tuleks kindlasti järgida psühholoogide soovitusi.

Loe lähemalt
EMO

Millal pöörduda EMO-sse?

Kuidas haiguse korral enesetunnet turgutada ja millal abi otsida? Nõuandeid jagab erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Kristiina Põld.

Loe lähemalt
trauma

Operatiivteenistused testivad liiklusõnnetuses raskelt kannatada saanud patsiendi lennutransporti

Esmaspäeval, 29. juunil toimub projekt „Kopter“ neljas ehk viimane treeninglend, kus operatiivteenistused testivad liiklusõnnetuses raskelt kannatada saanud patsiendi lennutransporti sündmuskohalt Regionaalhaigla traumakeskusesse, alates 1. juulist stardib projekt ametlikult ehk alustatakse liiklusavariisse sattunute transporti traumakeskusesse.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla EMO-sse toodi Virumaa päästjad, kes autoga üle katuse sõitsid

Aastavahetus möödus Regionaalhaigla EMOs tavapärasest töisemalt, Regionaalhaiglasse toodi ka Virumaa päästjad, kes autoga üle katuse sõitsid ja ise abi vajasid. 

Loe lähemalt
trauma

Suurõnnetus ei löö haiglat jalust

Regionaalhaigla koos Tallinna Lastehaiglaga sai valmis plaani, mille järgi tegutseda olukorras, kus korraga vajab arstiabi suur hulk kannatanuid.

Loe lähemalt
meteoriit

Meedikud harjutavad Saaremaa õppusel, kuidas käituda meteoriidi kokkupõrkel

Mis siis, kui meteoriit tabaks Saaremaad, tuues kaasa võimsa hiidlaine? Rahvusvaheline meditsiiniõppus Modex 2019 mängis tänavu just säärast stsenaariumi.

Loe lähemalt
Dr Sten Saar

Dr Sten Saar: erakorralises kirurgia keskuse loomine on tohutu võit meie patsientidele

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskus on viimastel aastatel kiirelt arenenud. Kohe meenub Sten Saarele näiteks ühe sagedasema kirurgilise patoloogia - ussripikupõletiku kirurgilise käsitluse muutus.

Loe lähemalt
käekirurgia

Regionaalhaiglast on saamas Eesti käekirurgiakeskus

Regionaalhaiglast on kujunemas Tartu Ülikooli Kliinikumi kõrval teine Eesti käekirurgiakeskus.

Loe lähemalt
dr Põld

Dr Kristiina Põld juhib superinimeste osakonda

Vältimatut abi vajavate haigete seas on endiselt ülekaalukalt tavapäraste tervisehädadega patsiente.

Loe lähemalt
dr Popov erakorraline meditsiin

Kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov: kasutame Eesti kalleimat meditsiiniressurssi säästlikult

Möödunud aastal sai Regionaalhaigla kiirabi väikesaartelt 233 väljakutset.

Loe lähemalt
trauma

Ortopeed Kaspar Rõivassepp: vigastused ja nende põhjused on väga erinevad

Traumadega puutuvad kokku mitte ainult profisportlased, kelle vigastustest kuuleme alati enne tiitlivõistlusi, vaid ka harrastussportlased.

Loe lähemalt
Vaadake maailmas ringi!

Vaadake maailmas ringi!

Regionaalhaigla kaks kanget, dr Jüri Teras ja dr Kristjan Kalling, käivad igal aastal arengumaades meditsiinimissioonidel, et aru saada, kuidas suur osa maailmast tegelikult elab.

Loe lähemalt