Uudised

silmakirurgia keskus

Regionaalhaiglas alustas tööd silmakirurgia keskus

1. oktoobril 2021 alustas Regionaalhaiglas oftalmoloogiliste teenuste osutamisega uus kirurgiakliiniku struktuuriüksus – silmakirurgia keskus, mida asus juhtima tunnustatud kirurg-oftalmoloog dr Kai Noor.

Loe lähemalt
EMO

15. oktoobril toimub erakorralise meditsiini konverents

Erakoralise meditsiini konverents toimub reedel, 15. oktoobril 2021 kell 10.00-17.00. Konverents toimub virtuaalselt, kuid piiratud arv osalejatel on võimalus osaleda kohapeal T1 Mall of Tallinnas (Peterburi tee 2, Tallinna).

Loe lähemalt
traumakeskus, läbivad kõhuvigastused

Põhja-Euroopa traumakeskustes on läbivate kõhuvigastuste käsitlus kõrgel tasemel

Rahvusvahelise mitmekeskuselise uuringu tulemusel on ilmunud ingliskeelne artikkel "Selective non-operative management of penetrating abdominal injuries at Northern European trauma centers: the NordiPen Study". Kõnesolevas artiklis vaadeldakse kõhupiirkonna noa- ja laskevigastuste käsitluse tulemeid ja standardeid. Uuring näitab, et Põhja-Euroopa traumakeskused (sealhulgas ka Regionaalhaigla) on läbivate kõhuvigastuste selektiivsel mitte-operatiivsel käsitlemisel kõrgel tasemel. Uuringut juhtisid Regionaalhaigla arstid – juhtivad uurijad olid dr Sten Saar erakorralise kirurgia keskusest ja prof Peep Talving juhatusest.

Loe lähemalt
trauma

Regionaalhaiglasse hospitaliseeritud patsientide demograafiline profiil ja tulemid on sarnased Skandinaavia traumakeskustega

Ajakirjas Eesti Arst on ilmunud Regionaalhaigla arstide kirjutatud artikkel "Traumameeskonna rakendamine Eesti suurimas traumakeskuses: 1029 aktiva

Loe lähemalt
Dr Jefimova

Dr Natalia Jefimova: Iga päev pöördub Regionaalhaigla EMO-sse 2–5 tõukerattaga kukkunud inimest

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul on kiirabi pidanud tänavu elektritõukerattaga õnnetusse sattunud inimestele abi andma ligikaudu 180 korral. “Joobe kohta meil andmeid ei ole, kiirabi etapil joovet ei määrata,” ütles Adlas. Haiglate EMO-osakondade töötajatele ja politseile on aga selge, et tihti on probleemiks just alkoholijoove.

Loe lähemalt
kiirabi

Jaapani suursaadik külastas Regionaalhaigla kiirabikeskust

10. augustil külastas suursaadik Hajime Kitaoka Tallinnas asuvat Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskust. Suursaadikut saatis dr Hiroshi Takenaka, kes on teadlane ja arst. Suursaadiku visiidi eesmärk oli tutvuda kohapeal e-kiirabiga, mis on kõige kaasaegsem erakorralise meditsiini süsteem. Eesti töötas süsteemi välja ja võttis selle kasutusele 2014. aastal. Suursaadikut ja dr Takenakat tervitasid keskuse juht ja Eesti Kiirabi Liidu juhtuse liige dr Lilian Lääts, kes tutvustas neile keskust.

Loe lähemalt
maskid

4. augustist kehtib haigla üldaladel taas maskikandmise nõue

Alates 4. augustist kehtib Regionaalhaigla avalikel aladel (nt fuajee, koridorid, osakondade üldalad) taas maskikandmise nõue, et säilitada ohutu ravi- ja töökeskkond nii patsientidele kui töötajatele.

Loe lähemalt
kiiver, trauma, regionaalhaigla

Kiiver vähendab õnnetuse korral jalgratturi raskeid peaaju vigastusi 88%

Uuringute andmetel aitab kiiver kukkumise või kokkupõrke korral ära hoida tõsiseid peaaju vigastusi ning surmajuhtumeid. Kiivri kasutamine jalgrattaõnnetuse korral on seotud väiksema hospitaliseerimise sagedusega ehk õnnetuses kiivrit mitte kandnud patsientidel on raskemad peaajuvigastused ning suurem tõenäosus sattuda intensiivraviosakonda. 

Loe lähemalt
verekeskus, vereloovutus

Traumapatsiendid vajavad verd

Regionaalhaigla verekeskus paneb kõigile südamele ka suvekuudel verd loovutada. Juba esimeste soojade ilmadega on verevarud langenud kriitilise piirini.

Loe lähemalt
regionaalhaigla, traumakeskus

Kuidas end kuumade ilmadega kaitsta?

Erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Natalia Jefimova annab nõu, kuidas end kuuma ilmaga kaitsa.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla EMO on tugevalt ülekoormatud

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond (EMO) on tugevasti ülekoormatud ja palub inimestel kergemate tervisemuredega pöörduda oma perearsti poole. EMO on eelkõige mõeldud erakorraliste tervisemurede lahendamiseks. Tuletame meelde, et perearst peab inimese akuutse tervisemurega vastu võtma samal päeval, mitte-akuutse mure korral 5 tööpäeva jooksul. Koormuse tõttu võivad ooteajad EMO arsti vastuvõtule kergemate kaebustega pikeneda 6 tunnilt 8 tunnile.

Loe lähemalt
erakorraline meditsiin,

Kuidas ennast väiksema tervisemure korral tohterdada?

Regionaalhaigla EMO töötajad panevad inimestele südamele − puhkusele minnes tuleb hoolega ravimikoti sisu üle vaadata, maale sõites kaasa võtta ka igapäevaselt kasutatavad ravimid ja esmaabivahendid. Sageli ei nõua kergemad tervisemured arsti sekkumist, vaid hakkama saab ka ennast kodus ravides.

Loe lähemalt
traumakeskus

Väikesaarte esmase abi andjad lihvisid Regionaalhaigla koolituspäevadel oma oskusi

8.-10. juunil toimusid Varbla Puhkekülas Regionaalhaigla kiirabikeskuse väikesaarte üksuse traditsioonilised koolituspäevad, kus osalesid Kihnu, Ruhnu, Vormsi ja Prangli esmase abi brigaadid. Koolituspäevade põhieesmärk oli lihvida brigaadiliikmete seniseid meditsiinialaseid teadmisi ja oskusi.

Loe lähemalt
Punase trauma raamat, Regionaalhaigla

Ilmunud on "Punase Trauma Raamat"

“Punase Trauma Raamat: Traumahaige esmane hinnang ja käsitlus” on olnud aastakümneid kasutuses Los Angelese suurimas traumakeskuses (Los Angeles County + University of Southern California Medical Center) ja ilmub nüüd prof Talvingu toimetatud versioonis 194-leheküljelise esmatrükina eesti keeles. Käsiraamat annab laialdased baasoskused trauma käsitluseks arstiteaduse üliõpilastele, traumaraviga kokku puutuvatele residentidele ja õendusvaldkonna üliõpilastele.

Loe lähemalt
dr Lääts

Eesti Kiirabi Liidu uueks juhiks valiti dr Lilian Lääts

1. juunil toimunud Eesti Kiirabi Liidu koosolekul valiti liidule uus esimees – Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja-ülemarst dr Lilian Lääts. Aseesimehe kohustusi hakkab täitma Tartu Kiirabi juhataja dr Veronika Reinhard. Senine pikaaegne juhatuse esimees Ago Kõrgvee jätkab juhatuse liikmena.

Loe lähemalt
traumakeskus

Regionaalhaigla roll Põhja-Eesti traumasüsteemi arengus

Tänapäeva ühiskonnas on raske trauma 2–44-aastaste vanuserühmas esmane surmapõhjus, samas on traumasüsteemide murranguline areng viimaste aastakümnete jooksul siiski oluliselt vähendanud traumapatsientide suremust kogu maailmas.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla, põletustrauma

28. mail toimub veebiseminar “Põletustrauma”

Veebiseminari “Põletustrauma” eesmärk on tutvustada põletustraumaga haige esmast käsitlust.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla ajakiri

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja värske number

Arvestatav osa ajakirjanumbrist on seekord pühendatud kvaliteediteemadele ehk teisisõnu otsime koos vastust, milline on see haigla, kuhu tahaksime rahuliku südamega oma lähedased ravile tuua.

Loe lähemalt
patsiendiohutus

Patsiendiohutus nõuab järjepidevat tegutsemist

Igale patsiendile on oluline, et haiglakeskkond oleks talle turvaline, kogu haiglas üheselt mõistetaval patsiendiohutuse süsteemil on turvalisuse tagamisel äärmiselt tähtis roll. Regionaalhaiglas töötab alates märtsist esmakordselt patsiendiohutuse peaspetsialist ning patsiendiohutusele pööratakse järjepidevat tähelepanu.

Loe lähemalt
covid-19 vaktsiin

65-aastaseid ja vanemaid inimesi oodatakse digiregistratuuri kaudu vaktsineerimisele

Sellel nädalavahetusel oodatakse vaktsineerimisele kõiki inimesi, kes on 65-aastased või vanemad. Sobiva vaktsineerija saab inimene esmakordse piloodi kaudu valida üleriigilise digiregistratuuri abil.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla tänab patsiente mõistva suhtumise eest

Regionaalhaigla tänab kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest olukorras, kus tervishoiukriisis oleme pidanud edasi lükkama teie haiglaravi vajavaid plaanilisi uuringuid, tegema muutusi raviplaanides, muutma vastuvõtuaegu  või jätma ootele plaaniliste kirurgilise ravi.

Loe lähemalt
dr Lilian Lääts

Dr Lilian Lääts räägib Eesti Päevalehele tööst Regionaalhaigla kiirabikeskuses

„Ma ei julge loota, et kolmandat lainet ei tule. Koroona on tulnud, et jääda,” ütleb PERH-i kiirabikeskuse juht, Arkadi Popovi mantlipärija Lilian Lääts. PERH-i kiirabikeskuse juht Lilian Lääts (38) veetis vabariigi aastapäeva kiirabiautos. Ta astus arstide toast välja 9.15 ja jõudis tagasi 23.30. Tõi Saaremaalt ära kaks patsienti, seejärel kiirustas Raplasse. Noore enesetapja juurde polnud reanimobiilil enam põhjust sõita…

Loe lähemalt
toitumine, patsiendikool

Kuulake toitumise ja toitmisravi teemalist veebiloengut

Iga amps loeb! Toitumisega seonduv ei jäta kedagi külmaks. Kliinilise toitumise arst-konsultant Hanna-Liis Lepp teeb videos ülevaate, millised küsimused leiavad vastused teisipäeval meie Patsiendikoolis. 

Loe lähemalt
Peetso, patsiendikool, toitumine

Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso kutsub kuulama Patsiendikooli loenguid

Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso selgitab, miks on Patsiendikool ellu kutsutud ja kes on oodatud Patsiendikooli loenguid kuulama. Järgmine veebiloeng toimub juba 2. märtsil teemal "Toitumine ja toitmisravi haiglas ning kodus. Nõuanded ja müüdid". Kõik loengud on huvilistele tasuta ja hiljem ka järelvaadatavad.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Riigipüha eel pöördus Regionaalhaigla traumakeskusesse rekordiliselt 335 patsienti

Vabariigi aastapäeva eel, 23. veebruaril olid teed ja tänavad üle Eesti jäävihma tõttu erakordselt libedad, põhjustades hulgaliselt nii liiklusõnnetusi kui kukkumisi jalakäijate ja rattaga liiklejate seas. Iga kolme-nelja minuti tagant saabus Regionaalhaigla EMOsse uus patsient, kes vajas kukkumise tagajärjel meedikute abi.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Ettevaatust! Väljas valitseb väga suur libeduseoht!

Regionaalhaigla traumakeskusesse saabub praegu iga kolme-nelja minuti tagant uus patsient, kes vajab kukkumise tagajärjel meedikute abi. Vältige võimalusel libedaid teid ning püsige kodus!

Loe lähemalt
COVID-19

EMO juhataja selgitab, miks tuleks hetkel EMOle perearsti vastuvõttu eelistada

«Kuna osa Covid-19 viirusega nakatunutest on asümptomaatilised ja paljud ei kanna korrektselt maski, siis on olemas siiski ka väike oht haigla EMO ooteruumis mitmetunnise ooteaja jooksul Covid-19ga nakatuda,» ütleb Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Natalia Jefimova. Just sel põhjusel tuleks terviseprobleemiga EMOsse pöördumise asemel praeguses olukorras võimalusel hoopis perearstiga kontakteeruda.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

11. veebruaril tähistame 112 päeva

Täna, 11. veebruaril tähistatakse Euroopas #112 päeva, mille eesmärk on teadvustada hädaabinumbrit 112 ja selle õiget kasutamist.

Loe lähemalt
COVID-19 vaktsineerimine

Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja püsielanikud said teise doosi vaktsiini

Eelmisel nädalal külastas haigla ülemarst prof Peep Talving koos kolleegidega kiirabikeskusest ja infektsioonikontrolli talitusest Ruhnu saart, kus tutvus esmase abi töökorraldusega Ruhnu saarel. Ühtlasi said Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja saare püsielanikud teise doosi vaktsiini.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla traumakeskus

Regionaalhaigla traumakeskuse portaalist leiab põhjaliku info traumaravi võimalustest

Regionaalhaigla traumakeskuse portaalist leiab tõenduspõhist infot tänapäevastest traumaravi võimalustest ja meetoditest, taastumisest ja traumade ennetamisest, samuti avaldatakse portaalis regulaarselt uudiseid, traumateemalisi taskuhäälinguid ja intervjuusid ning patsientide paranemise lugusid.

Loe lähemalt
Dr Jefimova traumakeskus

Millised talvised vigastused kõige enam EMO-sse toovad?

Talvised ilmad ahvatlevad aktiivselt sportima ning talvemõnusid nautima. Uurisime Regionaalhaigla traumakeskuse arstidelt, milliste vigastuste tõttu pöördutakse kõige enam erakorralise meditsiini osakonda ning kuidas talviseid vigastusi vältida. Kuula ka samal teemal podcasti, kus meie tohter Nele Juntson annab väga häid praktilisi soovitusi, kuidas talvel kukkumisest hoiduda ning millal on hädavajalik pöörduda EMO-sse.

Loe lähemalt
vaktineerimine

Regionaalhaigla vaktsineeris Ruhnu saarel tervishoiutöötajaid ja elanikke

Tervishoiutöötajate vaktsineerimisega liigutakse jõudsalt edasi. Sel nädala toimus vaktsineerimine ka Ruhnu saarel, kus tegutseb Regionaalhaigla kiirabi töös osalev kohalik brigaad, mis tagab nii esmase abi kiire kohale jõudmise kui ka praktiliselt koheselt abivajaja jälgimise kvalifitseeritud arsti poolt telemeditsiini toel. Kokkuleppel Haigekassaga vaktsineeritakse ka kohalikud elanikud, kes seda soovivad. Väikesaari meditsiiniliselt teenindav Põhja–Eesti Regionaalhaigla vaktsineerib kõiki oma töötajaid, kes selleks soovi avaldavad.

Loe lähemalt
dr Novak

Aasta Tohter 2020 tiitel kuulub dr Vassili Novakule

Regionaalhaigla juhatus tunnustas virtuaalsel aastalõpupeol aasta parimaid – välja kuulutati Aasta Tohter, Aasta Kõneisikud, Aasta Tugitöötaja ja Aasta Koostööpartnerid.

Loe lähemalt
Dr Lääts

Kiirabikeskuse ülemarst-keskuse juhatajana alustas tööd dr Lilian Lääts

Lilian Lääts on lõpetanud Tartu Ülikoolis erakorralise meditsiini eriala residentuuri 2011. aastal. Dr Lääts on töötanud Regionaalhaiglas arst-residendina alates 01.09.2007 residentuuri lõpuni ning lisaks üldarstina erakorralise meditsiini osakonnas ja reanimobiiliosakonnas. Alates 01.09.2011 asus Lilian Lääts tööle erakorralise meditsiini arstina ja 01.05.2012 erakorralise meditsiini vanemarstina. Alates 01.05.2017 töötas dr Lääts kiirabikeskuses kiirabiosakonna ülemarst-osakonna juhataja ametikohal.

Loe lähemalt
verekeskus

Vaata õppefilmi "Doonorist patsiendini"

Regionaalhaigla verekeskusel on valminud õppefilm "Doonorist patsiendini", kus selgitatakse kõiki protsesse, mis toimuvad doonoriverega alates verekeskusesse tulekust kuni haiglas vereülekandeni.

Loe lähemalt
Dr Jefimova

Erakorralise meditsiini osakonna ülemarst-juhatajana alustas tööd dr Natalia Jefimova

Natalia Jefimova on lõpetanud Tartu Ülikoolis erakorralise meditsiini eriala residentuuri 2015. aastal. Dr Jefimova on töötanud Regionaalhaiglas erakorralise meditsiini arstina alates 2015. aastast nii  erakorralise meditsiini osakonnas kui ka telemeditsiini üksuses.

Loe lähemalt
intensiivravi

Regionaalhaigla võttis kasutusele suhtlemist toetava rakenduse Communicare ICU

Regionaalhaigla intensiivravi osakondades on nüüdsest kasutusel uus, suhtlemist toetav rakendus Communicare ICU, mis on eeskätt mõeldud nendele patsientidele, kes ei saa mingil põhjusel rääkida ega muul viisil end väljendada, kuid on võimelised iseseisvalt rakendust kasutama. Lisaks patsientidele on rakendusest abi ka nende lähedastele ja patsiendiga suhtlevale personalile.

Loe lähemalt
trauma

Haigla uus alaline komitee võtab fookusesse traumaravi

„Traumakeskus on nagu traumasüsteemi tuksuv süda,“ võrdleb Regionaalhaigla ülemarst ja juhatuse liige dr Peep Talving, kes käivitas äsja Regionaalhaigla traumaravi arendus- ja kvaliteedikomitee (TRAK).

Loe lähemalt
dr Sten Saar

Dr Sten Saar Postimehele: enim elusid saab päästa ennetustööga

Viimastel aastatel satub raske traumaga patsiente haiglasse kõige enam kõrgelt kukkumise tagajärjel. «Kõrgusest kukkumise põhjused on väga erinevad, näiteks alkoholijoobes rõdudelt või akendest kukkumised, kõrgusest allahüppamised suitsiidi eesmärgil, tööõnnetused ehitusel jne,» ütleb Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse üldkirurg Sten Saar.

Loe lähemalt
Arkadi Popov

Rahva lemmikarst Arkadi Popov: arstide kollegiaalsus on tähtis

„Eriolukorra haiglatsaar“ ja „kõige kuulsam eestlane“ on vaid mõni neist hellitusnimedest, mis Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhil Arkadi Popovil (48) õnnestus napilt kahe ja poole kuuga meedias välja teenida. Kolleegid ei imestanud sugugi, et Popovist sai kiiresti rahva lemmikarst – sama heatahtlik ja avatud on ta ka haiglas ning tal on haruldane oskus headusega sihile jõuda.

Loe lähemalt
dr Sten Saar

Residendina maailmakuulsas Groote Schuuri haiglas

Üldkirurg Sten Saar kirjutab oma tööst ja elust Lõuna-Aafrika Vabariigis kuulsas Groote Schuuri haiglas, kus ta lisaks igapäevasele kliinilise tööle osales aktiivselt ka teadustöös. 

Loe lähemalt
dr Saar

Erakorralise kirurgia keskuse üldkirurg dr Sten Saar kaitses doktoritöö

18. septembril kell 14.00 kaitses Regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse üldkirurg dr Sten Saar Tartu Ülikooli Biomeedikumis filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks esitatud väitekirja “Epidemiology of severe injuries in Estonia” (“Raske trauma epidemioloogia Eestis”).

Loe lähemalt
Psühhiaatria polikliinik

Kuidas käituda peale kriisiolukorda sattumist?

Regionaalhaigla kliinilised psühholoogid Marko Neeme ja Eerik Kesküla annavad nõu, mida teha, kui olete üle elanud traumeeriva kriisiolukorra, näiteks on olnud oht kas teie elule või kellegi teise elule. Kriisiolukord ja selle üleelamine on riskifaktoriks posttraumaatilise stressihäire ja läbipõlemissündroomi tekkele, ennetamiseks tuleks kindlasti järgida psühholoogide soovitusi.

Loe lähemalt
EMO

Millal pöörduda EMO-sse?

Kuidas haiguse korral enesetunnet turgutada ja millal abi otsida? Nõuandeid jagab erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Kristiina Põld.

Loe lähemalt
trauma

Operatiivteenistused testivad liiklusõnnetuses raskelt kannatada saanud patsiendi lennutransporti

Esmaspäeval, 29. juunil toimub projekt „Kopter“ neljas ehk viimane treeninglend, kus operatiivteenistused testivad liiklusõnnetuses raskelt kannatada saanud patsiendi lennutransporti sündmuskohalt Regionaalhaigla traumakeskusesse, alates 1. juulist stardib projekt ametlikult ehk alustatakse liiklusavariisse sattunute transporti traumakeskusesse.

Loe lähemalt
EMO

Regionaalhaigla EMO-sse toodi Virumaa päästjad, kes autoga üle katuse sõitsid

Aastavahetus möödus Regionaalhaigla EMOs tavapärasest töisemalt, Regionaalhaiglasse toodi ka Virumaa päästjad, kes autoga üle katuse sõitsid ja ise abi vajasid. 

Loe lähemalt
trauma

Suurõnnetus ei löö haiglat jalust

Regionaalhaigla koos Tallinna Lastehaiglaga sai valmis plaani, mille järgi tegutseda olukorras, kus korraga vajab arstiabi suur hulk kannatanuid.

Loe lähemalt
meteoriit

Meedikud harjutavad Saaremaa õppusel, kuidas käituda meteoriidi kokkupõrkel

Mis siis, kui meteoriit tabaks Saaremaad, tuues kaasa võimsa hiidlaine? Rahvusvaheline meditsiiniõppus Modex 2019 mängis tänavu just säärast stsenaariumi.

Loe lähemalt
Dr Sten Saar

Dr Sten Saar: erakorralises kirurgia keskuse loomine on tohutu võit meie patsientidele

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskus on viimastel aastatel kiirelt arenenud. Kohe meenub Sten Saarele näiteks ühe sagedasema kirurgilise patoloogia - ussripikupõletiku kirurgilise käsitluse muutus.

Loe lähemalt
käekirurgia

Regionaalhaiglast on saamas Eesti käekirurgiakeskus

Regionaalhaiglast on kujunemas Tartu Ülikooli Kliinikumi kõrval teine Eesti käekirurgiakeskus.

Loe lähemalt
dr Põld

Dr Kristiina Põld juhib superinimeste osakonda

Vältimatut abi vajavate haigete seas on endiselt ülekaalukalt tavapäraste tervisehädadega patsiente.

Loe lähemalt
dr Popov erakorraline meditsiin

Kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov: kasutame Eesti kalleimat meditsiiniressurssi säästlikult

Möödunud aastal sai Regionaalhaigla kiirabi väikesaartelt 233 väljakutset.

Loe lähemalt
trauma

Ortopeed Kaspar Rõivassepp: vigastused ja nende põhjused on väga erinevad

Traumadega puutuvad kokku mitte ainult profisportlased, kelle vigastustest kuuleme alati enne tiitlivõistlusi, vaid ka harrastussportlased.

Loe lähemalt
Vaadake maailmas ringi!

Vaadake maailmas ringi!

Regionaalhaigla kaks kanget, dr Jüri Teras ja dr Kristjan Kalling, käivad igal aastal arengumaades meditsiinimissioonidel, et aru saada, kuidas suur osa maailmast tegelikult elab.

Loe lähemalt