AS Maag Grupi teaduspreemia pälvis dr Sten Saar

20. oktoobril toimunud Regionaalhaigla IV teadus- ja arenduskonverentsil anti esmakordselt üle AS Maag Grupi teaduspreemia, millega tunnustatakse Regionaalhaigla töötajat, kes on andnud olulise panuse ennetuse, diagnostika, ravi ja taastusravi teadmise arendamisesse ja rakendamisesse, tagamaks patsientide parim võimalik ravi. Esimese AS Maag Grupi teaduspreemia pälvis traumakirurg dr Sten Saar – palju õnne!

„AS Maag Grupi teaduspreemia laureaadil peab olema vähemalt 5-aastane märkimisväärne ja sõltumatu teadustöö kogemus, ta peab olema jaganud oma uurimistöö tulemusi konverentsidel ja teaduskirjanduses ning jätkama tulemuslikult teadmuse rakendamist Regionaalhaiglas,“ selgitas konverentsil preemia saamise tingimusi haigla juhatuse liige Terje Peetso ja lisas: „Hästi oluline on siin teadustöö rakenduslik iseloom, sest just see mõjutab meie igapäevatööd“. Preemia andmisel arvestati lisaks mõtte sõltumatust, originaalsust, uurimistöö olulisust ja mõju antud valdkonnale.

Esimese AS Maag Grupi teadustöö preemia pälvis Regionaalhaigla traumakirurg dr Sten Saar. Dr Saar on ka varasemalt saanud erinevaid preemiaid – parima ettekande eest Regionaalhaigla III teadus- ja arenduskonverentsil, 2021. aastal ajakirjas Eesti Arst avaldatud parima artikli eest, ning tunnustust paljudel rahvusvahelistel konverentsidel. Ta on avaldanud kokku 38 teaduspublikatsiooni ja panustanud 27 erinevasse teadusuuringusse. Regionaalhaiglas on ta töötanud aastast 2014, juba üliõpilasena.

Teaduspreemia nominendid:

  • Andra-Maris Post, kvaliteedispetsialist

Andra-Maris Post on Regionaalhaiglas töötanud 25 aastat ja on oma tegevustes panustanud paljudesse teadustöödesse, mitmetesse uuringutesse. Erilist tähelepanu vajab tema magistriõpingute raames välja töötatud innovaatilise suhtlemise abivahend Communicare ICU, mida saavad kasutada nii intensiivravi patsiendid kui personal. Rakendus on saadaval Apple Store’is ja kasutusel ka väljaspool Eestit, rohkem kui 50 erinevas riigis.

  • Prof Margus Viigimaa, kardioloog

Lisaks sellele, et prof Viigimaa on õpetanud palju üliõpilasi ja kolleege, on ta õpetanud ka Eesti inimesi. Võib öelda, et ilmselt on ta kõige tuntum Eesti teadlane Regionaalhaiglas. Prof Viigimaa on avaldanud 400 teaduspublikatsiooni, teda on tsiteeritud enam kui 35 000 korda. Praegusel hetkel on Regionaalhaiglas 11 erinevat teadusuuringut, millesse prof Viigimaa panustab.

  • Dr Kersti Oselin, onkoloog

Dr Oselin panustab enim just ravimiuuringutesse – nii nendesse, mis on seotud täiesti uute ravimitega, kui sellistesse, mis on juba olemas ja kasutusel võrdlusainena. Ta on avaldanud üle 30 teaduspublikatsiooni ja teda on tsiteeritud rohkem kui 600 korda. Dr Oselin on olnud kaasatud 30 erinevasse Regionaalhaiglas toimunud teadus- ja ravimiuuringusse. Praegusel hetkel on tal käimas 10 teadusuuringut ja 7 ravimiuuringut.

Maag aitab teadustööl õiges rütmis jätkuda!

Oleme kõigi nominentide ja laureaadi üle väga uhked! Palju õnne veelkord kõigile!

 

Maag Grupp