Kiirabikeskuse ülemarst-keskuse juhatajana alustas tööd dr Lilian Lääts

Lilian Lääts on lõpetanud Tartu Ülikoolis erakorralise meditsiini eriala residentuuri 2011. aastal. Dr Lääts on töötanud Regionaalhaiglas arst-residendina alates 01.09.2007 residentuuri lõpuni ning lisaks üldarstina erakorralise meditsiini osakonnas ja reanimobiiliosakonnas. Alates 01.09.2011 asus Lilian Lääts tööle erakorralise meditsiini arstina ja 01.05.2012 erakorralise meditsiini vanemarstina. Alates 01.05.2017 töötas dr Lääts kiirabikeskuses kiirabiosakonna ülemarst-osakonna juhataja ametikohal.

Endine kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popov: “Doktor Lilian Lääts on suure motivatsiooni ja kogemusega erakorralise meditsiini arst, kellele meeldivad kiired reanimobiili kutsed ja kes naudib meditsiini lende selle sõna otseses tähenduses. Ta on vaieldamatult oma ala autoriteet, olles Eesti Kiirabi Liidu liige ja Erakorralise Meditsiini Arstide Seltsi juhatuste liige. Töötades kiirabiosakonna juhina panustas doktor Lääts aktiivselt kiirabi telemeditsiini ja projekti Kopter arendamisesse, tegeles kiirabialaste kliiniliste uuringutega ja oli aktiivne koolituste ja õppuste kaaskorraldaja. Lilian on sertifitseeritud nii haiglaeelse kui ka haigla MIMMS (Major Incident Medical Management and Support) instruktor, kellel on koolitajana suur potentsiaal. Pandeemia perioodil on saanud temast asendamatu Regionaalhaigla  ja Põhja Meditsiini staabi liige. Meeldiv ja sõbralik inimene, ta ei jäta iialgi hätta ei patsiente ega enda kolleege. Õnnelikud on need, kellel on vedanud temaga koos töötada ühes meeskonnas!”

Anestesioloogiakliiniku juhataja dr Sergei Kagalo: “Tunnen Liliani sellest ajast, kui ta tuli meie haiglasse tööle. Ja sellest ajast ei ole ta muutunud – väga professionaalne ja suure töövõimega. Oskab olla väga keskendunud raske ülesande täitmisele ja selle edukal lahendamisel ilmub tema näole väga ilus naeratus. Isegi keerulistel aegadel on tal alati tuksumas huumorisoon. Lilianile meeldivad keerulised ülesanded, kuna just nende professionaalsel ja oskuslikul lahendamisel ilmestub tema võitleja iseloom. Dr Lääts on väga korrektne ja konkreetne. Tema poolt koostatud kiirabi raportid on olnud alati õigeaegsed ja täiuslikud. Soovin talle edu uuel tööpostil!”