Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja püsielanikud said teise doosi vaktsiini

Eelmisel nädalal külastas haigla ülemarst prof Peep Talving koos kolleegidega kiirabikeskusest ja infektsioonikontrolli talitusest Ruhnu saart, kus tutvus esmase abi töökorraldusega Ruhnu saarel. Ühtlasi said Ruhnu esmase brigaadi töötajad ja saare püsielanikud teise doosi vaktsiini.

“Tutvusin Ruhnu saare esmase abi korraldamisega ning kohtusin sealse brigaadi töötajatega, kelle ülesandeks on tagada nii esmase abi kiire kohale jõudmine kui ka telemeditsiinilise toe korraldamine. Kuna saarel perearstikeskust ei ole, siis on selle brigaadi kuue liikme töö väga vastutusrikas. Mul on väga hea meel, et brigaadi liikmed ning enamik Ruhnu püsielanikest on nüüd kahe doosiga vaktsineeritud,” ütles prof Talving.

Reanimobiiliosakonna juhataja dr Andrus Remmelgase sõnul on väga oluline, et koostöös Eesti Haigekassaga on otsustatud vaktsineerida väikesaarte brigaadide töötajad ning ka püsielanikud. “See annab meile vajaliku kindlustunde, et tõenäosus saare püsielanike hulgas haiguspuhangu tekkeks on madal,” rõhutas dr Remmelgas.

Kokku elab talvisel ajal saarel püsivalt 65 inimest, nende hulgas ka lapsed. Kuna Eestis levib viirus endiselt laialdaselt, tagab vaktsineerimine saare elanike kaitse sellesse haigestumise vastu ning ühtlasi tõstab meditsiinilist turvalisust saarel. Kokku oli väikesaarte esmase abi brigaadidel 2020 aastal 229 väljakutset. Sellest 31 Ruhnus. 28 patsiendile anti abi kohapeal ja 1 transporditi helikopteri ja 2 kaatriga mandrile haiglaraviks. Võrreldes eelnevate aastatega oli koroonaviiruse tõttu väikesaartel 2020 aasta rahulikum, mis kajastus ka kutsete arvu languses. Varasematel aastatel on kutseid olnud pea 1/3 võrra enam.

Regionaalhaigla kiirabikeskuse brigaadid asuvad Harjumaal, Raplamaal, Läänemaal ja Hiiumaal. Esmase abi brigaadid asuvad Eesti väikesaartel: Kihnus, Ruhnus, Vormsil ja Pranglil.