Ilmunud on "Punase Trauma Raamat"

“Punase Trauma Raamat: Traumahaige esmane hinnang ja käsitlus” on olnud aastakümneid kasutuses Los Angelese suurimas traumakeskuses (Los Angeles County + University of Southern California Medical Center) ja ilmub nüüd prof Talvingu toimetatud versioonis 194-leheküljelise esmatrükina eesti keeles. Käsiraamat annab laialdased baasoskused trauma käsitluseks arstiteaduse üliõpilastele, traumaraviga kokku puutuvatele residentidele ja õendusvaldkonna üliõpilastele.

Regionaalhaigla juhatuse liikme-ülemarsti prof Peep Talvingu sõnul on raamat praktilise sisuga ja kajastab autorite isiklikke ning meie kolleegide koondkogemusi ja illustreerivaid fotosid. Erinevad käsitlusjuhendid raamatus on Regionaalhaigla traumaravi arendus- ja kvaliteedikomitee ning valdkondade ekspertide poolt kohandatud Põhja-Eesti Regionaalhaigla traumakeskusele ja on koheselt kasutatavad traumahaigete ravis kiirabis, EMOs, operatsioonikeskuses ja osakondades.

“Minu usk ja eesmärk on, et raamat valmistab ette traumaravi tagavaid meedikuid hinnanguteks ja ravitegevusteks esimeste kriitiliste tundide jooksul, kui raske trauma järgselt on võimalik päästa elusid,” lisas prof Talving.

Antud väljaanne ilmub paberkandjal, mida on võimalik tellida Regionaalhaigla teadus- ja arendusteenistusest e-postil siiri.heinaru@regionaalhaigla.ee

Raamatu sissejuhatuse ja sisukorraga on võimalik lähemalt tutvuda siin.