Kuidas peatada eluohtlikku verejooksu kriisiolukorras?

Eestis on alates 2022. aasta lõpust kättesaadav väga praktiline koolitus, mis õpetab efektiivselt eluohtlikke verejookse peatama olukordades, mis nõuavad kiiret, oskuslikku ning elupäästvat tegutsemist.

„Suure kannatanute hulgaga kriisiolukorras on hea ettevalmistus ja oskuslik tegutsemine kõige tõhusamad meetmed elude päästmiseks. Statistika näitab, et erinevate vigastuste tagajärjel tekkinud verekaotus on esmaseks surmapõhjuseks masskannatute situatsioonis ja sellised surmad on tihti välditavad, kui omada vastavaid teadmisi ja oskusi,“ ütles prof Peep Talving. Seetõttu otsustaski ta ka Eestisse tuua väga praktilise ja laiale sihtgrupile mõeldud verejooksu peatamise kursuse nimega Stop the Bleed ehk Peata veritsus!

„Stop the Bleed koolituse sihtrühm on lai ja koolitus sobib praktiliseks meeldetuletuseks, kuidas kiiresti ja efektiivselt verejookse peatada nii meditsiinilise väljaõppe saanutele kui ka neile, kellel puuduvad igasugused meditsiinilised algteadmised,“ rõhutas prof Peep Talving, kes on ise ka antud koolituse instruktor.

Tegemist on Ameerika Kirurgide Liidu kursusega, mis sobib näiteks kriisireguleerimisega tegelevate asutuste töötajatele, nagu päästeamet, politsei- ja piirivalveamet aga ka kooli- ja erinevatele töökollektiividele.

Koolitus kestab 1,5 tundi ning sellel õpitakse ära tundma eluohtlikku veritsusallikat, peatama veritsus kaela-, kehatüve- ja jäsemete piirkondades. Info koolitusele registreerimise kohta leiate "Teaduse ja koolituse" lehelt

 

Prof. Peep Talving

Traumakirurg

Regionaalhaigla Traumakeskus

 

Stop the bleed koolitus