Regionaalhaigla soetas uue reanimobiili ja kuus uut kiirabiautot

Regionaalhaigla soetas riigihankega uue reanimobiili ja kuus uut kiirabiautot – uute autodega osutatakse kiirabiteenust Haapsalu, Kohila, Rapla ja Keila tugipunktides. Uued alarmsõidukid, Mercedes Benz Sprinter väikebussid, ehitas eriotstarbeliseks ümber firma Silwi Autoehituse AS.

Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja dr Lilian Läätse sõnul on uute sõidukite näol investeeringuga patsientide ohutusse. „Nende varustuses on igati arvestatud nii patsiendi kui ka töötajate mugavuse ja turvalisusega abi andmisel ning patsiendi haiglasse transpordil,“ ütles dr Lääts ning lisas: „Regionaalhaigla õendusevaldkonna suurim tööpere on kiirabikeskuses, siis on märgilise tähendusega, et saime kätte uue autod just õdede nädalal.“

Regionaalhaigla osutab kiirabiteenust 12 õebrigaadiga 10. tugipunktis – Sakus, Keilas (2 brigaadi), Paldiskis, Jüris, Raplas, Kohilas, Haapsalus (2 brigaadi), Hiiumaal, Märjamaal ja Sauel. Lisaks kiirabile osutab Regionaalhaigla teenust kahe reanimobiilibrigaadiga Põhja-, Kesk-, Ida- ja Lääne-Eestis ning Eesti väikesaartel Kihnus, Ruhnus, Vormsil ja Pranglil, kus annavad abi väljaõppe saanud mittemeedikutest esmaabibrigaadid.

Aastas teenindatakse ligi 30 000 kiirabikutset ning tehakse ligi 4 000 telemeditsiinilist konsultatsiooni meie kiirabide nõustamiseks ning väikesaarte esmase abi brigaadide juhendamiseks. Suuruselt on Regionaalhaigla kiirabi neljas kiirabiteenuse osutaja Eestis.