Plastikakirurgia ja põletusravi

Regionaalhaigla põletusravi üksus on ainuke põletustraumade ravile spetsialiseerunud keskus Eestis. Põletusravi üksus on tihedalt integreeritud plastikakirurgia üksusega. Tegeleme raskete põletustraumade raviga ning meie arstidel ja õdedel on pikaajaline erialakogemus. Aastas on meil ravil keskmiselt 100 patsienti. 

Statsionaarselt ravime peamiselt täiskasvanuid. Laste raskemate põletuste haiglaravi toimub Tallinna Lastehaiglas või Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekirurgia osakonnas. Polikliinikus konsulteerime haigeid vanusest sõltumata. Regionaalhaiglasse tuleks pöörduda konsultatsioonile nii esmaste põletustraumadega kui ka põletustraumast tekkinud armide korral. Nende ravi võib olla nii konservatiivne kui ka operatiivne.

 

Meie meeskond

Meeskonda kuuluvad anestesioloogid, kliinilise toitmise spetsialistid, valuraviarstid ja -õed, füsioterapeudid, tegevusterapeudid, psühholoogid ja mitmed teised erialaspetsialistid. Osakonnaga liitunud plastikakirurgid on võimaldanud kasutusele võtta uusi operatiivseid meetodeid põletushaavade ravis.

 

Põletuste ravi

Tallinnast ja lähiümbrusest tulevad patsiendid põhiliselt kiirabiga, teistest maakondadest reanimobiiliga, olles eelnevat transpordiks ette valmistatud kohalikus haiglas või Keskhaiglas. Kui patsient saabub Regionaalhaiglasse, alustatakse infusioonravi, valutustamist ja vajadusel intubeerimist ning juhtivale hingamisele viimist.

Plastikakirurgia ja põletusravi osakond asub haigla VII korrusel, kus on kümme kohta, sealhulgas intensiivravivoodid. Juhitavat hingamist vajavad patsiendid on haiglaravil III intensiivravi osakonnas.

 

Põletuste järelravi

Spetsialisti ravi vajavad ka põletusjärgsed armid, mis hõlmab nii armide konservatiivset (surveravi, asendravi, füsioteraapia jt) kui operatiivset ravi. Armide ravi peaks algama võimalikult kiiresti peale haavade paranemist ja võib kesta aastaid. 

Ambulatoorsed vastuvõtud toimuvad ortopeediapolikliinikus registratuuris 11. Vastuvõtu aja saab eelnevalt registreerida telefonil 617 2057.

 

Põletustraumade kohta saab lähemalt lugeda siit.

Regionaalhaigla põletusravi üksus on ainuke põletustraumade ravile spetsialiseerunud keskus Eestis.

Registratuur 11

  • Infotelefon 617 2057

Ambulatoorsed vastuvõtud toimuvad ortopeediapolikliinikus registratuuris 11. Vastuvõtu aja saab eelnevalt registreerida telefonil 617 2057.

Nukleaar skeem
Nukleaar skeem suurelt
Suurenda
Sulge
Nukleaar skeem