Näo- ja lõualuukirurgia

Traumavigastused tervikuna põhjustavad maailmas 10% surmajuhtumitest aastas. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on pea ja kael kõige sagedamini vigastatavad kehaosad. Eestis tekib kõige rohkem kolju- ja näo-lõualuutraumasid vägivalla tagajärjel, mis on tavaliselt seotud alkoholi liigtarbimisega, seejärel tulevad autoõnnetused ja kukkumisedKõige tihemini paiknevad vigastused näo keskosas ja alalõualuu piirkonnas.  

 

Ravi

Patsiendi edukas paranemine sõltub suuresti kirurgide kogemustest ja oskustest. Kiire ja sobiva arstiabi osutamine näoluumurruga patsiendile mitte ainult ei paranda esteetilisi tulemusi, vaid vähendab hilisemaid tüsistusi ja suremust. 

Meie meeskonda kuulub viis kirurgi, kel kõigil on enam kui 10-aastane kogemus kolju- ja näo-lõualuutraumade ravimises. Meie tööpraktikad põhinevad kaasaegsetel raviprintsiipidel ning oleme varustatud kõige kaasaegsemate opitubade, meditsiiniseadmete ja implantaatide süsteemidega. 

Meie meeskond vastutab koostöös Tallinna Lastehaiglaga ka laste kolju- ja näo-lõualuutraumade ravi eest.

 

kirurgia

 

Diagnostika 

Tänapäevased piltdiagnostika meetodid, nagu näiteks kompuutertomograafia (KT) on teinud kolju- ja näo-lõualuutraumade diagnoosimise hõlpsaks. 3D kompuutertomograafia rekonstrueerimine võimaldab kirurgidel nii visualiseerida ja diagnoosida vigastusi kui ka planeerida kirurgilist ravi. Samuti kasutame 3D-s virtuaalset planeerimist, simuleerimist, arvutipõhist kirurgiat ja navigeerimist. Kaasaegsed meditsiinitööriistad võimaldavad isegi raskete ja keerukate vigastuste optimaalset ravi väga realistliku prognoosiga.

 

Maailma Tervise Organisatsiooni (WHO) andmetel on pea ja kael kõige sagedamini vigastatavad kehaosad. Eestis tekib kõige rohkem kolju- ja näo-lõualuutraumasid vägivalla tagajärjel, mis on tavaliselt seotud alkoholi liigtarbimisega, seejärel tulevad autoõnnetused ja kukkumised.