Ortopeediline kirurgia

Regionaalhaigla ortopeediakeskusel on võimekus ja valmisolek opereerida kõikvõimalikke luumurdusid ja traumasid ööpäev läbi. Meil on korraga valves kaks ortopeedi, kellel on kompetents ka kõige raskemate polütraumadega patsientide raviks. Ortopeediakeskus hõlmab Eestis ka ainsat käekirurgiaüksust, kes ravib keerulisi labakäetraumasid ning teeb jäsemete replantatsioone. 

 

Ravi

Ravime kõiki luumurdusid, kaasa arvatud käte ja jalgade luumurdusid, vaagnaluude murdusid, puusanapa murdusid, lülisamba murdusid. Opereerime nii täiskasvanuid kui ka lapsi, kes vajavad kohest kirurgilist sekkumist. Elupäästvateks operatsioonideks teeme vaagnaluude verejooksu korral vajadusel vaagna fikseerimine ning tamponeerimine, millega on Eestis kõige enam kogemusi just Regionaalhaiglal. Lisaks tegeleme traumajärgsete ebaliigestega, mitteanatoomiliselt paranenud luumurdudega ning traumajärgse artroosiga. 

 

Rasked vigastused

Rasked ortopeedilised hulgivigastustega patsiendid saabuvad Regionaalhaigla ortopeediakeskusesse nii Põhja-Eesti regioonist kui ka Eesti üleselt. Aastas hospitaliseeritakse meie keskusesse ligikaudu 2000 erakorralist patsienti ning tehakse 3000 erakorralist operatsiooni. Meie meeskonnas töötavad eesti parimad traumaga tegelevad ortopeedid, kes on läbinud maailmas tunnustatud AO trauma kursused. Lisaks on enamikul ATLS sertifikatsioon ning mitmetel lisaks ka DSTC ja ASSET sertifikatsioon (eelnimetatud koolituste kohta saate lähemalt lugeda siit).

 

Patsiendi lugu

dr Timo Rahnel

Kuidas ennetada sporditraumasid? 

Kui Robert hüppeliigese vigastusega haiglasse sattus, ei olnud ta kindel, kas saab üldse enam kunagi oma jalal sportida ja reisida, kuid tänaseks on ta enda sõnul veelgi paremas vormis kui enne õnnetust. Uues „Tervisepooltunnis“ jagab Robert oma sporditraumast taastumise kogemust.

Loe lähemalt

Opereerime nii täiskasvanuid kui ka lapsi, kes vajavad kohest kirurgilist sekkumist.