Intensiivravi

Regionaalhaigla intensiivravi keskuse koosseisu kuuluvad I, II ja III intensiivravi osakond Mustamäel (J. Sütiste tee 19). Keskuses on 40 voodikohta, millest kõik on varustatud tänapäevase ja standardse meditsiinitehnoloogiaga. 

Intensiivravi vajadus tekib ühe või mitme organsüsteemi puudulikkuse tagajärjel, mis vajab aktiivset uuringut ning jälgimist, intensiivset ravi ja hooldust.

Meie meeskonnas töötab patsientide heaks ligi 200 inimest, kellest ca 30 on arstid ja ülejäänud õendus-hoolduspersonal. Kõigis kolmes osakonnas on tööl üks õde kahe patsiendi kohta, raskematel ravijuhtudel on igal patsiendil oma õde. 

Valvetöö on tagatud kogu ööpäeva ja keskuse tööd koordineerib vastutav intensiivravi valvearst, kelle paremaks käeks on MET (Medical Emergency Team) õde.

 

dr Toome ja dr Erikson
Dr Valdo Toome ja dr Kristo Erikson

 

Osakonnad on spetsialiseerunud järgmiselt:

  • I intensiivravi osakond keskendub enim rasketele kopsupatoloogiatele;
  • II intensiivravi osakond raskematele postoperatiivsetele patsientidele, nagu südamekirurgia ja neurokirurgia;
  • III intensiivravi osakond rasketele infektsioonidele ning põletushaigetele. III osakond on Eesti ainuke põletusvigastustega patsientidele spetsialiseerunud intensiivravi osakond.

Kõigi kolme osakonna personal on koolitatud ravima ka traumapatsiente. 

Meie ravivõimalused hõlmavad kõiki tänapäevaseid intensiivravi meditsiinitehnoloogiaid, alustades hingamisaparaadist ja lõpetades ajusisese rõhu jälgimise või kehavälise vereringega (ECMO). 

Raviprotsessis vajaminev piltdiagnostika ja laboratoorium on traumakeskusele omaselt kasutatav ööpäev läbi, samuti on tagatud koostöö kogu ööpäeva majas valves olevate teiste erialade arstidega.